Szösszenet a meetingekkel kapcsolatban (Linkedin post margójára, amely @Andras Gasparetz keyboardjáról került ki… az illusztráció is onnan van...).
Ilyenkor mi legyen?! A commentek szerint egyesek ezeket egyszerűen kizárná (szóval megsértődne…), mások meg are pondering about the helyzet…
Én a meetingen, ha azon döntéseket kell hozni, és vannak részben szervezet-pozicionálisan/-funkcionálisan ellenérdekelt felek AI-agent-ekkel képviselve, kihasználnám a helyzetet és érvényesíteném (ha lenne…) szuboptimalizált célom…:-)))
A post alá a következő commentet írtam:
Ja… a meetingek mindig tele vannak ego-játékokkal, ha full humán résztvevős, hogy kinek a nagyobb… Aki azt hiszi, hogy ez nem így van gyakorlatilag mindig, azt csókoltatom, az nem látott pl. még management meetinget közelről, ahol (a cég, szervezet számára) fontos kérdésekben kell dönteni, de a funkcionális egységek sub-optimalizált megoldásai SOHA nem egyeznek meg, nincs, nem lehet ebben mandátuma, mert nem tudja, mit beszél…
Ezt a meghatározó elemet egy ügyesen megszerkesztett AI-agent meeting kiküszöbölheti. De. Amíg az AI-agent másik végén humán agent van, az a humán agent késleltetéssel fogja csak észrevenni, hogy baszki, az agent racionálisan döntött (járult hozzá a döntéshez), ami az ő konkrét funkcionális egységének szuboptimalizált célját esetleg keresztezi, ellehetetleníti. Szaladhat utána, hogy megpróbálja megváltoztatni a döntést. Nem lesz egyszerű…
Sokféle meeting van (ld. pl. Thomas Gordon V.E.T.-je szerinti csoportosítást). Szerintem épeszű felelős vezető a döntéshozó meetingekre hülye lesz AI-agent-et küldeni maga helyett a fentiek miatt.
Még egy megoldás van. A humán agentek teljes, full kikapcsolása a (döntési…) rendszerből. Akkor elvileg a potenciálisan eltérítő ego-faktor kiküszöbölhető…:-))) Bár, ki tudja… mi jön még…:-)))