@Henriett Királyházi Linkedin postja:
“pár információ:
1., a linkedin algoritmus, ha valakinek a posztjaiba beleszeret - több alkalommal kirakja, mikor úgy érzékeli, hogy nem elég érdekes a " folyam"
2., ha a linkedinre a linkedin által írt Al kiegészítéssel dolgozol, a posztodat előbbre fogja dobni, egyszerűen azért mert ő úgy ír, ahogy ő szereti, s ezért a saját logikáját díjazza.
3., ha a posztod nem illusztrálod, nem teszel mellé videot, képi anyagot - még jobban díjazza a posztodat, s az algoritmus előrébb sorolja, ugyanis nem terheli meg a rendszerét.
4., szóhasználat - a linkedin kifejezetten rühelli az alábbi szavakat: inspiráció, motiváció, challenge, önreflexió, mentor, coach, bullsheet, kiegés stb. ha egyéni szófordulatokat alkotsz, használsz, amit nem ismer - baromira értékeli, akár ráskai lea féle kódex szöveget is feltol, csak ne a tömegszövegek jöjjenek a másfelé megalkotott AI által megfogalmazott szórendekkel. Akár hiszitek akár nem - a nyelvi modellek halál pontosan megmondják, melyik szöveget írjátok meg claude-dal, chat gpt-vel, s melyik a saját!
Ez a poszt azért született, mert a matematikai modellekkel dolgozó fejlesztők döbbenettel állnak a jelenség előtt, hogy miért mennek a posztjaim. Ez egy platform, a platformnak van AI kisegítő alapbázisa - tessék kicsit jobban megismerni a platformot, adottságait! Bánki Tamás, Péchy Ferenc több írását kellene megnézni, s a jobb felső sarokban van egy ikon (business) igen okos dolgokat lehet belőle megérteni.”