Szimpatikusan okos a pali, filozófus. A linkelt beszélgetésből (nekem a podcaster hölgy way too édeskés, de ez ne zavarjon meg, Bostrom-ot se zavarta meg, és a beszélgetésekből, amelyeket eddig találtam vele, ez a legtartalmasabb). Ha olyan vagy ebből a szempontból mint én, bírd ki a csajt, nem sok vizet zavar végül is...:-)))
Az AGI-on és az ASI-n kívül roppant érdekesnek tartom, hogy hogyan lehet arra a véleményre jutni, hogy egy szimulációban élünk (2003-ban jelent meg az "ARE YOU LIVING IN A COMPUTER SIMULATION?" c. paper)
Eszerint 3 opció lehetséges
1. Az emberiség, és extrapolálva az univerzum összes magas intelligenciájú faja előbb kihal, minthogy egy ilyen kaliberű szimulációra képes technológia elkészítésére alkalmas fejlődési fokot elérné.
2. Vannak olyan civilizációk, amelyek elérik ezt a technikai fejlettségi fokot, de a legkisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy pl. ilyen rozoga civilizáció szimulációjával bíbelődnének.
3. Van(nak) olyan civilizáció(k), amelyek elérik ezt a technikai szintet, és kisérleteznek ilyen "világ-szimulációval". Ebben az esetben mi bizonyosan a szimulált világok egyikében, egy számítógépben például léteznénk.
Nincs negyedik opció, basta. Nostrom szimulációs hipotézise egy gondolat-kísérlet, nem dönti el, nem döntheti el, hogy szimulációban élünk-e, vagy nem, de érdekes végiggondolni a dolgot.
...és most az 1 órás 40 perces podcast Nick Bostrom-mal: